Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ingrijitor- studii minime pentru angajare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ingrijitor- studii minime pentru angajare

As dori raspuns la urmatoarea intrebare: o institutie publica poate sa angajeze pe post de ingrijitor (femeie de serviciu) o persoana care nu are studiile gimnaziale finalizate (8 clase absolvite)?
Da angajarea poate avea loc .A se parcurge atent obligatiile din fisa postului de ingrijitor..
ingrijitorul intra la categoria "muncitori necalificati"

daca nu are nici macar 8 clase finalizate sigur nu are alta calificare. ce sa-i faci? trebuie sa traiasca si oamenii astia!

il puteti angaja fara probleme. trebuie insa sa aveti grija sa-si citeasca cu atentie atributiile de serviciu, sa le inteleaga si sa semneze ptr ele.