Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate de stiut
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

de stiut

daca cineva iti pune mdicamente din propria initiativa in mancare apa fara stirea ta fara acordul tau cum poti dovedi si daca poti sa tragi la raspunrere
Prin analize fecale, ale pilozitatilor, sanguine si de urina.
Tragerea la raspundere este mai delicata.
EX: daca o persoana nu are libru arbitru, persoana/ele care o au in ingrijire au obligatia de a-i administra medicamente prescrise in interesul medical al persoanei ingrijite.
Deci, tragerea la raspundere este posibila, totul depinde de situatie.