Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Gard cu fundatie
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Gard cu fundatie

Buna ziua! In 2015 am cumpărat o casa care avea gardul cu fundatie din beton si ridicat cca 80 cm de la sol apoi in completarea lui un sus erau sipci de lemn lacuite prinse intre ele din loc in loc cu bare de fier înfipte în construcția de beton de la baza. Eu am indepartat sipcile de lemn si am înălțat gardul cu prefabricate din BCA la care le-am băgat armătura din fier( pe lângă barele existente), am tencuit gardul si am dat decorativă. Intrebare: la aceasta lucrare trebuia sa cer aviz? Si daca merg acum care sunt urmările, ce acte imi trebuie? Va rog sa ma îndrumați! Va Multumesc!!
Buna seara!
Va puteti interesa la primarie si va spun ei daca era nevoie sau nu de autorizatie.

Pentru o cu totul alta lucrare, primaria ne-a transmis daca nu se modifica forma, destinatia si dimensiunile obiectivului deja existent, nu este nevoie de autorizatie.