avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 745 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Casa din containere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Casa din containere

Buna ziua! As dori sa stiu si eu, va rog, daca pentru o casa din containere dinacelea mari, avem nevoie de autorizatie?
Cel mai recent răspuns: Adriana0903 , utilizator 16:49, 12 Octombrie 2018
"Autorizatia de constructie depinde de decizia primariei locale, cu toate ca, in teorie, este un tip de constructie care nu are nevoie de proiect sau autorizatie. Casa din containere poate fi amplasata direct pe teren, urmand sa primeasca ulterior diverse dotari, pentru ca nu are izolatie sau sistem electric incorporat. Daca terenul iti permite, poti amenaja in jurul ei chiar si o gradina."
[ link extern ]

Autorizatie de constructie pentru un container
[ link extern ] /
Va multumesc frumos pentru raspuns.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autorizatii necesare pentru un container fast-food AlxN AlxN Buna ziua, Am un teren pe care doresc sa incep o afacere: o terasa- restaurant, iar \"bucataria\" sa fie amenajata intr-un container tip fast-food. Nu ... (vezi toată discuția)
Pentru un teren intravilan agricol, care nu are carte funciara, se poate elibera autozrizatie pentru o constructie provizorie? dy.ciocan dy.ciocan Buna ziua, V arog sa ma ajutati cu un raspuns. Eu am tot cautat pe internet si nu am gasit un raspuns exact la problema mea. Am inchiriat un teren agricol ... (vezi toată discuția)