Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Casa din containere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Casa din containere

Buna ziua! As dori sa stiu si eu, va rog, daca pentru o casa din containere dinacelea mari, avem nevoie de autorizatie?
"Autorizatia de constructie depinde de decizia primariei locale, cu toate ca, in teorie, este un tip de constructie care nu are nevoie de proiect sau autorizatie. Casa din containere poate fi amplasata direct pe teren, urmand sa primeasca ulterior diverse dotari, pentru ca nu are izolatie sau sistem electric incorporat. Daca terenul iti permite, poti amenaja in jurul ei chiar si o gradina."
[ link extern ]

Autorizatie de constructie pentru un container
[ link extern ] /
Va multumesc frumos pentru raspuns.