Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Concediul medical
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Concediul medical

Buna ziua! Am fost in Concediul medical 20 de zile cu codul indemnizatie 01,codul diagnostic746,salariul meu brut este 1900.Si firma mi-a plătit doar 999.Mia oprit caș 25% si impozit pe salariu. Toate astea sunt corecte? Din câte am citit trebuia sa primesc mai multi bani. Va mulțumesc si astept un raspuns
Daca ati avut concediu in lunile Iulie, August sau Septembrie, este corect, se opreste cas 25% plus impozit.
Daca ati avut concediu pana in 30.06.2018 nu este corect, trebuia sa va opreasca cas la salariul mediu de anul trecut cu formula de anul trecut, si primeati aproximativ 1230 lei.