Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contract intretinere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contract intretinere

Buna ziua,
Am dat in superficie un teren intravilan de 500mp. fiicei mele. As dori sa stiu daca pot incheia pentru acelasi teren un contract de intretinere, si care ar fi efectele? Cand ar putea sa treaca pe numele ei ca proprietar?
Multumesc
Dacă încheiati un contract de întreținere, fiica va deveni proprietar deplin la decesul dvs.