avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1767 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Cass persoane fara venit
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Cass persoane fara venit

Este adevarat ca , daca am platit la fisc taxa anuala , este valabila numai pana la 1 ianuarie asigurarea ?
Adica numai doua luni si jumatate , cu toate ca eu am platit pentru un an intreg ???
Ultima modificare: Duminică, 14 Octombrie 2018
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: geo63 , utilizator 08:57, 15 Octombrie 2018
Va referiti la faptul ca ati platit contributia la sanatate pe tot anul 2018 si nu veti mai fi asigurat de la 1 ianuarie 2018? Da, e corect. Trebuia sa fi platit de la inceputul lui 2018. Asa se considera.
va multumesc frumos !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contributie cass arendator cyan cyan O persoana care nu are alte venituri dar detine un teren agricol dat in arenda pentru care i se va retine incepand de la 01 ianuarie 2014 contributia ... (vezi toată discuția)
Pfa cas ricso ricso buna ziua as vrea sa va intreb daca e adevarat ca CAS ul nu se mai plateste retroactiv sau uni vorbesc numai pt au inteles gresit la stirii va multumesc (vezi toată discuția)
Contributie cas la pfa staicupauladumitrita staicupauladumitrita buna seara.as avea si eu o nelamurire in legatura cu cartea de munca.eu am pfa de 1 an si jumatate,dar nu am cotizat niciodata pentru asta,platesc doar cass si ... (vezi toată discuția)