Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Cass persoane fara venit
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Cass persoane fara venit

Este adevarat ca , daca am platit la fisc taxa anuala , este valabila numai pana la 1 ianuarie asigurarea ?
Adica numai doua luni si jumatate , cu toate ca eu am platit pentru un an intreg ???
george-neagu, moderator
Va referiti la faptul ca ati platit contributia la sanatate pe tot anul 2018 si nu veti mai fi asigurat de la 1 ianuarie 2018? Da, e corect. Trebuia sa fi platit de la inceputul lui 2018. Asa se considera.
va multumesc frumos !