Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA TVA restaurant 01.11.2018
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

TVA restaurant 01.11.2018

Cota redusa TVA de 5% se aplica la orice tip de restaurant , linie calda (autoservire) sau pizzerie sau numai la unitatile de cazare care servesc si masa?
Stimata Doamna,

Se aplica oricarui tip de restaurant, indiferent daca ofera si servicii de cazare sau nu.