Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Demisie pt reangajare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Demisie pt reangajare

Firma pt care lucrez mi-a cerut sa imi dau demisia pe motiv ca isi schimba numele si imi va face alt contract.E legal ada ceva sau vor sa scape de mine?
Nu este obligatoriu asa ceva ... probabil ca vor sa scape de dvs.

Schimbarea denumirii angajatorului nu implica incetarea raportului de munca.