Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediul de risc maternal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediul de risc maternal

sunt angajata unei firme de incaltaminte din 15 iunie 2011 .In decembrie am ramas insarcinata iar la sfarsitul lui ianuarie in concediul de risc maternal.Saptamana trecuta ma sunat directoarea firmei anuntanduma ca sunt ceva probleme si sar putea ca firma sa dea faliment sau sasi schimbe denumirea ca urmare sa ma prezint la locul de munca si sa lucrez 3 zile ca pe urma sami bab lichidarea ca sa ma poata reangaja pe cealalta firma:O.este posibil si legal asa ceva?nu stiu ce sa fac.:">
Este o aberatie ceea ce va solicita angajatorul ... daca firma da faliment, atunci va poate inceta c.i.m... iar schimbarea denumirii nu este motiv de rechemare la serviciu sau de concediere ...

Schimbarea denumirii nu inseamna si faptul ca se schimba angajatorul .... acesta isi pastreaza drepturile si obligatiile pe care le are fata de dvs .