Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cine mosteneste?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cine mosteneste?

Cuplu in jur de 40 de ani. Casatoriti de numai 3 ani. Fara copii. Sotia a decedat. Cine mosteneste partea ei? Sotul supravietuitor sau fratii decedatei?
Sotul supravietuitor, fratii si parintii decedatei.