avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 833 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Trebuie să am casă de marcat cu jurnal electronic?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Trebuie să am casă de marcat cu jurnal electronic?

Sunt importator si vand marfa la distribuitor sau diverse firme. Toti platesc prin op in banca. Întâmplător mi s a mai solicitat si de catre o persoana fizica, livrand prin curier rapid cu plata ramburs cash. Ce i de făcut?
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 11:29, 15 Octombrie 2018
In situatia strict descrisa, nu. In pachetul cu marfa puneti doar factura.
Ultima modificare: Luni, 15 Octombrie 2018
george-neagu, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Comert la distanta - contabilitate just_me_12345 just_me_12345 Buna ziua! As dori sa trimit un pachet de la firma la particular, cu ramburs, iar valoarea incasata sa fie exact valoarea marfii. Cum trebuie procedat in ... (vezi toată discuția)
Procedura suma primita ramburs de la curier sevenx sevenx Buna ziua, Cum se procedeaza in cazul in care un SRL vinde un produs unei persoane fizice, expedierea facandu-se prin curier iar plata produsului facandu-se ... (vezi toată discuția)
Livrare marfa magazin online badalanmarin badalanmarin cum se procedeaza la incasearea de bani cash dupa livrarea unui colet la o persoana fizica la adresa acestuia. cand se rupe bonul fiscal si de ce casa de ... (vezi toată discuția)