Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Trebuie să am casă de marcat cu jurnal electronic?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Trebuie să am casă de marcat cu jurnal electronic?

Sunt importator si vand marfa la distribuitor sau diverse firme. Toti platesc prin op in banca. Întâmplător mi s a mai solicitat si de catre o persoana fizica, livrand prin curier rapid cu plata ramburs cash. Ce i de făcut?
In situatia strict descrisa, nu. In pachetul cu marfa puneti doar factura.
george-neagu, moderator