avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 640 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Suspendare sau executare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Suspendare sau executare

Buna ziua..fratele meu a fost prins cu 191 de plante cannabis dintre care 54 recoltate..plantele fiind in diferite stadii de dezvoltare..a fost arestat preventiv pt 30 zile sub acuzatia trafic ilicit de droguri de risc..intrebarea mea este..nefiind nici o dovada ca a vandut poate scapa de acuzatia de trafic de droguri..si intre la acuzatia detinere cultivare consum propriu??sau din cauza cantitatii plantelor ramane la acuzatia de trafic??apoi el fiind la prima abatere poate scapa cu suspendare??va multumesc
Cel mai recent răspuns: Liliana Gradinaru , Avocat 14:56, 15 Octombrie 2018
Sper ca am pus intrebarea in forumul care trebuie.

Ramyna a scris:

Buna ziua..fratele meu a fost prins cu 191 de plante cannabis dintre care 54 recoltate..plantele fiind in diferite stadii de dezvoltare..a fost arestat preventiv pt 30 zile sub acuzatia trafic ilicit de droguri de risc..intrebarea mea este..nefiind nici o dovada ca a vandut poate scapa de acuzatia de trafic de droguri..si intre la acuzatia detinere cultivare consum propriu??sau din cauza cantitatii plantelor ramane la acuzatia de trafic??apoi el fiind la prima abatere poate scapa cu suspendare??va multumesc

Nu, nu e unde trebuie, intrebati la Drept penal.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Executare sau suspendare Ramyna Ramyna fratele meu a fost prins cu 191 de plante cannabis dintre care 54 recoltate..plantele fiind in diferite stadii de dezvoltare..a fost arestat preventiv pt 30 ... (vezi toată discuția)
Pedeapsa pentru speta prezentata danaionic danaionic Daca esti prins in timp ce ridici un pachet cu 12 kg de cannabis si mai ai si cultivat 77 de plante intr.o padure cu alti 3 ce pedeapsa poti primi ? (vezi toată discuția)
Constituire grup organizat si trafic de droguri- ce se poate intampla in acest caz ? spawn29 spawn29 Buna ziua! am si eu o problema si as dori daca se poate sa ma ajutati cu un raspuns! De o saptamana s-a dispus incepererea urmaririi penale \'\'in rem\'\' ... (vezi toată discuția)