Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Suspendare sau executare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Suspendare sau executare

Buna ziua..fratele meu a fost prins cu 191 de plante cannabis dintre care 54 recoltate..plantele fiind in diferite stadii de dezvoltare..a fost arestat preventiv pt 30 zile sub acuzatia trafic ilicit de droguri de risc..intrebarea mea este..nefiind nici o dovada ca a vandut poate scapa de acuzatia de trafic de droguri..si intre la acuzatia detinere cultivare consum propriu??sau din cauza cantitatii plantelor ramane la acuzatia de trafic??apoi el fiind la prima abatere poate scapa cu suspendare??va multumesc
Sper ca am pus intrebarea in forumul care trebuie.

Ramyna a scris:

Buna ziua..fratele meu a fost prins cu 191 de plante cannabis dintre care 54 recoltate..plantele fiind in diferite stadii de dezvoltare..a fost arestat preventiv pt 30 zile sub acuzatia trafic ilicit de droguri de risc..intrebarea mea este..nefiind nici o dovada ca a vandut poate scapa de acuzatia de trafic de droguri..si intre la acuzatia detinere cultivare consum propriu??sau din cauza cantitatii plantelor ramane la acuzatia de trafic??apoi el fiind la prima abatere poate scapa cu suspendare??va multumesc

Nu, nu e unde trebuie, intrebati la Drept penal.