avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 264 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizația de insotitor
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizația de insotitor

Bună seara! Se da următoarea problema , o familie cu 2 copii cu handicap grav ,tatăl poate fi însoțitor pt ambii copii(sa încaseze practic doua indemnizații de însoțitor )

Alte discuții în legătură

Cum se obtine indemnizatia de insotitor? rosica rosica BUNA,VA ROG FITI AMABILI SI SPUNETI MI DACA BUNICUL MEU CARE ARE PARKINSON,SI ESTE OPERAT,FACE PE EL,POATE BENEFICIA DE INSOTITOR?ASTEPT RAS.DACA DA CE ACTE ... (vezi toată discuția)
Indemnizatia de insotitor acordata minorului cu handicap grav katharina.kiss katharina.kiss buna ziua sunt mama unei fetite ce detine certificat de handicap grad grav si care in curand va implini 3 ani . in prezent copilul beneficiaza de urmatoarele ... (vezi toată discuția)
Cumularea a doua indemnizatii de insotitor persoane cu handicap simon_klr993 simon_klr993 Buna seara, Sotia mea este momentan somer neasistat si urmeaza sa se angajeze ca asistent social ( insotitor pt. o persoana cu handicap ). Am ... (vezi toată discuția)