Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... martor
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

martor

rudele de gradul unu se iau in considerare in instanta daca numai ele au fost prezente in momentul respectiv? multumesc anticipat
Nu pot sa fie audiate decat in cauzele precizate anterior,incercati sa dovediti cu alte probe daca este vorba despre alte spete..
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
În lumina art 315 Cod Proceduă Civilă, nu pot fi ascultate rudele până la gradul al treilea inclusiv, decât cu acordul părților.
Totuși, art 316 statornicește excepția, arătând că în procesele privitoare la filiaţie, divorţ şi alte raporturi de familie se vor putea asculta rudele şi afinii prevăzuţi la art. 315, în afară de descendenţi.
i-am dat cuscrului meu 6000 de lei si acum nu mai recunoaste. am mers pe incredere. daia spuneam ca eram de fata numai membrii familiei adica sotia. sora mea. mama mea. si el. multumesc anticipat
Vă loviți de inadmisibilitatea administrării probei cu martori pentru dovedirea unor acte juridice prețuite la mai mult de 250 lei.
Eu aș formula plângere penală pentru înșelăciune, luați legătura cu un avocat.