Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Ordin de protectie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Ordin de protectie

Pentru emiterea unui ordin de protectie se plateste onorariu unui avocat sau este gratuit?
Daca va permiteti va puteti angaja avocat.
Daca nu aveti bani de avocat veti primi avocat din oficiu dar cu avocat din oficiu depindeti exclusiv de vointa judecatorului.
Avocatii din oficiu nu prea vorbesc iar daca vor sa vorbeasca ii poate opri instanta.
Depinde si ce caz concret aveti.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Dacă vă reprezentați singură sau formulați cerere de ajutor public judiciar poate fi gratuit.
Dacă veți contracta serviciile unui avocat, va trebui să îi plătiți onorariul.