avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 900 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Reinscriere auto la circa financiara
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Reinscriere auto la circa financiara

Am vândut o masina cu contract vanzare-cumpărare și am radiat-o de la fisc. Cumparatorul s-a razgandit, nu a inregistrat-o la fisc-ul lui, nu a inscris-o in circulatie pe numele lui, mi-a restituit banii și am rămas cu masina si toate actele ei pe numele meu.
Cum procedez sa o înscriu din nou la circa mea financiară ca sa intru in legalitate si sa plătesc impozitul auto?

Alte discuții în legătură

Daca radiez autoturismul la cerere mai platesc impozit? GABRI_EL GABRI_EL Doresc sa radiez propriul autoturism, deoarece fiscul imi cere sa platesc 4000 lei pe an deoarece are capacitatea prea mare si e de lux, cu toate ca este din ... (vezi toată discuția)
Fiscal masina genoveva-gina genoveva-gina buna ziua! am si eu o problema. am cumparat o masina iar vanzatorul nu ne-a dat fiscal, inistand sa mergem sa luam fiscalul de la vanzatorul anterior. Acesta ... (vezi toată discuția)
Radiere auto fiscala adriano251982 adriano251982 A-s avea rugamintea si mutumesc din suflet celor care ma pot ajuta cu o informatie concreta! Acum ceva timp am cumparat o masina,au trecut mai mult de 30 de ... (vezi toată discuția)