avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 551 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Dobanda restituire taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Dobanda restituire taxa auto

Ce se poate face daca dobanda a fost calculata cu 0,02 % si nu cum se specifica in hotararea definitiva a instantei ? Dobanda fiscala de la data platii + cheltuieli de judecata .
Eu am primit dobanda calculata cu 0,02% , pt ultimele 2 transe ramase .
La primele 3 transe primite am primit dobanda fiscala plus cheltuieli de judecata . Cum era specificat in Hotararea judecatoreasca
Respectiv in anul 2014 ( 2 transe ) si 2015 ( 1 transa ).
Iar acum , pt ultimele 2 transe mi-au calculat cu 0,02 % , Invocand ca asa e Legea acum...
PS.
Taxa a fost platita in iulie 2008 .
Hotararea judecatoreasca definitva a fost in 2013 .
A aparut Ordonanta aceea cu 5 transe.
Am primit in 2014 2 transe in ianuarie si aprilie .
A 3 -a transa in aprilie 2015 .
In 2016 sa sistat.
Anul acesta in 2018 am primit in iunie restu banilor si saptamana trecuta dobanda., Am sesizat ca dobanda pt restu' banilor a fost calculata cu 0,02%...si mi-au spus ca asa e Legea acum...
Ce pot face ?
Multumesc !

Alte discuții în legătură

Plata dobanzi invatamant-esalonare daca procesul e pronuntat in dec.2014??? auralore auralore Avem castigat procesul pentru acordarea dobanzii legale pentru hot.judecat.ce au fost esalonate pe 5 ani. Pronuntarea hotararii aste in decembrie 2014. In ... (vezi toată discuția)
Cai de atac în caz de prescripție marcelctin marcelctin in august 2016 institutia in cale lucrez a avut un control perodic de la curtea de conturi si au constatat niste sume acordate in plus la o hotarare ... (vezi toată discuția)
Plata sumelor prevăzute prin hotărâri judecătoreşti eduardvl eduardvl Bună ziua, Prevederile unui articol din OUG privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice în anul 20XX (2014, 2015, 2016, 2017) stipulează ... (vezi toată discuția)