Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... CINE RASPUNDE IN CAZUL UNEI INUNDAȚII, PROPRIETARUL ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

CINE RASPUNDE IN CAZUL UNEI INUNDAȚII, PROPRIETARUL NEFIIND ACASA.SUNT AFECTATE 3 ETAJE ÎN JOS.

CE DESPĂGUBIRI PUTEM CERE? ALTA VECINA A PIERDUT TOATE APARATELE ELECTRO-CASNICE. PROPRIETARUL ARE , LEGAL RĂSPUNDERE?
Proprietarul raspunde daca avaria care a generat inundatia la trei etaje mai jos s-a produs la una din tevile din apartamentul sau.Daca avaria s-a produs la coloana blocului ,raspunde Asociatia de Proprietari.Si intr-un caz si in altul putina responsabilitate din parte celor care au fost afectati,in sensul ca ar fi trebuit sa ia masuri urgente de la primele semne, ar fi redus proportiile pagubei.Dureaza ceva timp sa inunzi trei etaje.