Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... oferta neangajanta
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

oferta neangajanta

Am primit o cerere de oferta pentru serviciile prestatate de firma cu mentionarea ca oferta este neangajanta; ce inseamna aceasta?
Buna ziua,

Inseamna ca daca se trimite oferta aceasta nu va crea obligatii pentru cel care a solicitat-o, in sensul de a o accepta.
multumesc