Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... O nouă lege pt trecerea copiilor sub 3 ani la ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

O nouă lege pt trecerea copiilor sub 3 ani la intretinere?

Buna seara! As dori si eu un raspuns in legatura cu trecerea copiilor sub 3 ani la cheltuielile de intretinere . Exista o lege prin care se stipulează asa ceva? Multumesc anticipat!
Legea nr 67/2017 prevedea modificarea si completarea disp art 47 din L nr 230/2007 ,respectiv facilitatea scutirii de la plata cote comune intretinere pentru copii pana la 3 ani cu acordul asociatiei de proprietari
Dar,legiuitorul a inteles prin L nr 196/2018 sa abroge disp L nr 230/2007 cu completari si disp HG nr 1588/2007 astfel ca facilitatea scutirii de la obligatia platii parti comune copil pana la 3 ani nu mai exista
Multumesc frumos pt raspuns!