Forum Discuţii juridice Executare silită Pensie întreținere
Discuție deschisă în Executare silită

Pensie întreținere

Bună seara! Am obținut o hotarare judecatoreasca prin care tatal meu a fost obligat la plata pensiei de intretinere față de mine de la data inaintarii cererii de chemare in judecata si in continuare, insa el a inceput sa plateasca de la data emiterii hotararii judecatoresti. Banii din intervalul inaintarii cererii si emiterii hotararii nu i-am putut recupera. Pot apela la un executor judecatoresc, chiar daca el sustine si chiar a si dovedit ca nu detine bunuri in proprietatea sa?
Denisa Cosmescu, utilizator
Buna seara,
Da puteti, se va putea pune poprire si pe conturi sau pe salariu sau venit!