Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... La cine rămân copiii?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

La cine rămân copiii?

Sunt cetățean roman căsătorită in Tunisia cu un cetățean tunisian ,de 10 ani stam in Tunisia ,după căsătorie au rezultat 2 copii unul de 5 ani și respectiv 7 luni,născuți in Tunisia dar cu cetățenie romană di tunisiana . Intenționez sa m-a duc in România fără a m-a mai întoarce in Tunisia cu copii dar nu intenționez sa divortez, dacă soțul nu dorește sa vina in România îmi poate lua copii forțat ??
Manuela Rășină, administrator
Buna seara,
Din Romania mai greu dar ma intreb daca puteti pleca din Tunisia cu ei!
Buna seara Da îmi semnează soțul pt a pleca cu copii știind ca merg in vizita la părinți. Intenționez când ajung in țara sa îl conving sa rămânem definitiv dar in caz ca nu accepta vroiam sa știu exact dacă imi poate lua copii la el in Tunisia sau dacă intenționează sa divorțeze dacă îmi poate lua copii. Va mulțumesc !
Simonabahri, utilizator