Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Cod CAEN activitate Print-on-demand
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Cod CAEN activitate Print-on-demand

Salut,
Va rog sa-mi spuneti ce cod/coduri CAEN sunt necesare pentru generarea de comisioane dintr-o activitate de tipul print-on-demand (printare la cerere)?

Mai exact, exista cateva platforme internationale care printeaza designuri personalizate pe diverse obiecte sau articole vestimentare.

Aceste platforme permit celor ce vor sa castige din aceasta activitate sa uploadeze design-uri grafice, acestea urmand sa fie imprimate pe diverse obiecte in cazul in care exista cumparatori.

Cumparatorul acestor produse face plata direct catre platforma respectiva.
Ei se ocupa cu printatul, trimiterea comenzilor catre cumparator, etc.

Activitatea mea presupune realizarea acestor design-uri grafice si promovarea produselor.
In cazul in care cineva cumpara un produs, sunt platit un comision din pretul produsului.

Mentionez ca sunt platit doar in cazul in care un produs cu design-ul meu se vinde (comision pe vanzare). Nu sunt platit de catre platforma sa fac design-ul pentru aceste produse.

Va rog sa-mi spuneti ce coduri CAEN sunt necesare pentru un PFA in acest domeniu.