Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Dobanda taxa auto restituita admninistrativ
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Dobanda taxa auto restituita admninistrativ

Stabilirea dobanzii fiscale de 0,02% pe zi ( valabila in perioada 2016-2018) si pentru perioada 2008-2015 , cand a fost alta dobanda fiscala ( intre 0,1% so 0,03% pe zi) , pentru taxa auto restituita administrativ - OUG 52/2017 - este un caz de retroactivitate a legii ?
Nu! Dobânda se stabilește la cuantum acesteia din fiecare an in parte. Formulați contestație împotriva deciziei prin care s-a stabilit dobânda
Ionuț Olteanu , Avocat