avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 571 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... masa credala
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

masa credala

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati in urmatoarea speta:
Societatea comerciala a facut cerere de admitere la masa credala.
In data de 17 octombrie 2018 a fost termenul prima Adunare a Creditorilor. Cand am sunat la administratorul judiciar provizoriu pentru a ma interesa daca am fost sau nu acceptati la masa credala, mi s-a spus ca ei nu mai au aceasta calitate si nici nu-mi pot da mai multe date.
Intrebarea este: cum pot afla daca am fost sau nu admisi la masa credala?
Multumesc de ajutor!
Cel mai recent răspuns: GRINSOLV IPURL , Practician in insolventa 15:33, 24 Octombrie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Dacă nu apare pe
portal informația, uitați-vă în BPI.
Mai puteti merge la instanta de judecata sa vedeti in dosar, la arhiva, tabelul de creante.

Sper sa va fie de folos informatiile.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contestatie tabel preliminar otilia13 otilia13 Buna ziua! Am depus o declaratie de creanta in termen la tribunalul comercial stand linistita ca se admite cererea fiind vorba de o creanta certa, lichida si ... (vezi toată discuția)
Procedura falimentului rataxen rataxen Buna seara am primit acum ceva timp o notificare sa ma inscriu la masa credala. am facut cererea an timbrat-o.acum am primit o noua notificare prin care mi ... (vezi toată discuția)
Un creditor are de recuperat de la o firmă intrată în insolvență o suma de bani plătită în avans. cum se procedează în acest caz? vera_filip77 vera_filip77 Începând cu 10 august 2018, o societate comerciala are statutul de firmă în insolvenţă, procedura generală fiind deschisă la cererea debitoarei, ... (vezi toată discuția)