Forum AvocatNet Italia Carti de identitate, acte de stare ... Buletin pierdut
Discuție deschisă în Carti de identitate, acte de stare civila, pasapoarte, vize

Buletin pierdut

Buna ziua! Am pierdut buletinul valabil , in italia. Nu pot pleca in romania pentru mai mult de 2-3 zile din cauza serviciului ,pentru a reface buletinul. Consulatul nu imi poate elibera un pasaport provizoriu daca am domiciuliu in italia si serviciul ? Cu ajutorul caruia as merge in romania sa depun actele pentru un nou buletin, fac o imputernicire sau m- as reintoarce dupa doua saptamani pentru al ridica . ? Exista aceasta solutie ? Nu am pe nimeni pentru imputernicire care sa depuna actele .
Comoroschi, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~