Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Nu potrecupera prejudiciul stabilit de instanta precum și suma poprita persoana vinovata nu plateste ce pot face? Eu sunt din Craiova persoana găsit a vinovata din Timisoara - proces sau executare silita? Executor din Craiova se poate?
Aveti o hotarare pe care sa o puneti in executare? Nu prea se intelege despre ce este vorba.
Da, există o hot arate definitiva in favoarea mea.

Company Advising a scris:

Aveti o hotarare pe care sa o puneti in executare? Nu prea se intelege despre ce este vorba.

In cazul acesta apelati la un executor judecatoresc pentru a executa silit debitorul. Puteti apela si la serviciile unui avocat si acesta se va ocupa de dosar si de relatia cu executorul, onorariul lui intrand in cheltuielile de executare.