Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Declarație unica
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Declarație unica

Bună ziua, Am reușit într-un final sa depun declarația unica,pe veniturile din jocuri de noroc, asta după ce am primit scrisoarea acasă de la Anaf! Am încercat în lunile de primăvară dar am avut parte numai de "eroare". Acum va rog sa îmi spuneți și mie pasii care urmează sa ii fac, adică după cât timp pot sa ma duc la fisc sa plătesc?! Este vorba de 9 lei din calculele mele..
Acum daca ati depus declaratia unica pentru acea categorie de venituri realiate in 2017, veti primi pe spatiul virtual daca ati depus-o online sau acasa tiparita in plic daca ati depus-o la ghiseu, decizia de impunere in care scrie suma de plata cat si termenul in care sa mergeti la ei la ghiseu sa platiti.