Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Avertisment sau amendă
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Avertisment sau amendă

Pe 23 oct.2018,pe firmă(bar de zi)de la politia economică,am primit o amendă de 3000 lei,după un control amănunțit,si totul ìn regulă,spunìnd că nu am contract cu uniunea compozitorilor! Această faptă nu se putea.cu avertisment! Menționez că am primit un proces verbal demodar,indescifrabil,pe care.nici la primărie,nici la trezorerie nu am putut plăti! Ce pot face?ce drepturi am? Vă mulțumesc!
sa contestati in instanta amenda