Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Pot radia un autoturism dezmembrat în curte de la ...
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Pot radia un autoturism dezmembrat în curte de la taxe și impozite pe baza unei declarații notariale pe proprie răspunde?

Autoturismul este pe numele mamei mele care a decedat,nu am facut succesiunea,dar având aceeași adresă,mașina a rămas pe impozitul meu.Între timp am dezmembrat-o și practic nu mai există.Am certificat de înmatriculare,cartea de identitate și certificatul de deces al mamei care era proprietarul autoturismului.Cum pot s-o radiez de la taxe și impozite?
Initial trebuie dezbatuta succesiunea
Ulterior in baza certificatului de mostenitor ,daca obtineti calitatea de unic mostenitor asupra bunului mobil,puteti desfasura demersurile pentru incheiere declaratie notariala pe proprie raspundere pentru radiere auto din evidenta fiscala