Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Completare probe la dosar
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Completare probe la dosar

In situatia in care instanta solicita depunerea documentelor invocate de noi ca probe la dosar , putem aduce documente suplimentare care au aparut ulterior depunerii actiunii in instata , care au legatura cu obiectul in cauza ( sentinte ale altor instante ) , in sprijinul actiunii noastre .
Puteti depune orice documente.
Ca se iau sau nu în seama depinde de mai multe lucruri.
Da, pentru că a fost deja admisă administrarea probei cu înscrisuri.
Înscrisurile pot fi depuse până la închiderea dezbaterilor, cf art. 394, al 3 CPC.