Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract munca perioada determinata personal ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract munca perioada determinata personal contractual la institutie publica

Dupa expirarea CIM cu durata determinata de 36 luni pentru pensionar limita varsta angajat prin concurs pe post vacant la inst.publica,cum se poate prelungi contractul de munca si pe ce perioada?Contractul expira la 09.01.2019.
Prin concurs,/examen se mai poate angaja acea persoana.

Postul poate fi pe durata nedeterminata /determinata.... in situatia in care , la concursul/examenul organizat a fost declarata admis aceeasi persoana care a mai avut raport de munca cu institutia publica respectiva, c.i.m. pe durata determinata nu poate fi incheiat decat pe maxim 12 luni.