Forum Discuţii juridice Executare silită Taxe judecătorești
Discuție deschisă în Executare silită

Taxe judecătorești

Bună seara!
S a demarat executarea silita pe un dosar x pentru neachitarea unui credit.
Este normal ca după penalizări și dobânzii exorbitante, prevazute în contract bineînțeles, sa se adauge și taxe de judecata în valoare de 1450 pentru o suma finala de 3000?
Mentionez ca hotărârea judecătorească de executare a fost emisa pentru suma de 3000
Cheltuielile de judecata se stabilesc printr-o hotarare judecatoreasca,dvs va referiti probabil la cheltuielile de executare.Executorul stabileste cuantumul pt a se incadra intr-un barem aprobat de ministerul justitiei deci sunteti bun e plata.