Forum Discuţii juridice Executare silită Teren neintabulat
Discuție deschisă în Executare silită

Teren neintabulat

Bună seara. Se poate face executarea silită dacă singurul bun este un teren neintabulat? Există un termen, de la dobândirea lui, in care trebuie facută intabularea?
Da, se poate face executare silita, chiar daca bunul nu este intabulat.
Intabularea va fi necesara atunci cand veti dori sa vindeti bunul, altfel nu este nicio graba.