avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1032 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa auto

Buna ziua am cumparat o masina lt46 era wekend proprietarul a spus ca fiscalul trimita prin posta eu am crezut am asteptat 2 saptamana si nimic am mers la el in hodac la primarie si au spus ca are 7800 de lei datorie si nu dau fiscalul ce pot sa fac asta vreau sa stiu

Alte discuții în legătură

Inmatriculare masina Narcis1996 Narcis1996 Buna seara. Acum 2 saptamani am cumparat o masina din Bucuresti. Masina a fost cumparata in leasing iar apoi a fost trecuta pr persoana fizica. Leasing-ule ... (vezi toată discuția)
Vanzatorul refuza sa imi dea certificatul fiscal ionutm30 ionutm30 Buna ziua, Va rog sa imi spuneti care sunt procedurile legale si pasii de urmat pentru obtinerea unui certificat fiscal. Am cumparat acum 2 saptamani o ... (vezi toată discuția)
Inmatriculare auto cu probleme. AYF1 AYF1 In 2014 am cumparat o masina de la o persoana ( intermediar ) care nu este proprietarul in acte al autoturismului. Nu mi s-a dat fiscal ( mai pe scurt am luat ... (vezi toată discuția)