Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozit auto
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozit auto

Buna seara. In anul 2011 mi-am mutat domiciliul in alta localitate dar nu am mutat si masina la noua primarie. Am platit in continuare impozitul la vechea primarie. Acum am facut cerere sa imi mut dosarul la noua primarie. Aici am inteles ca trebuie sa platesc din nou impozitul de la data respectiva. Impozitul pe an era cam 68 lei . Am inteles ca trebuie sa platesc si o penalizare. Ma poate ajuta cineva cu un calcul pentru suma pe care trebuie sa o platesc la noua primarie ? Multumesc.
tudorel_77, utilizator