Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Patrimoniu cultural
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Patrimoniu cultural

Am înființat un mic muzeu particular cu caracter etnografic, am o ONG și vreau să mă asociez cu alte 2 mici muzee particulare care nu au formă juridică de existență. Am nevoie de un avocat care să mă consilieze asupra acestui proiect, respectiv asupra încadrării de care am nevoie ca să-l inițiez și derulez.
george-neagu, moderator
~ Conținut șters la cerere ~
Așa cum spuneam, eu sînt singurul cu muzeu care are statut juridic. Celelate nu au. Vor să ne asociem, dar eu nu am idee care-i formula legală cea mai bună. Asta vreau să aflu, de-asta vreau să vorbesc cu un avocat. Formula de găsit trebuie să fie pe termen lung, nu mă joc de-a asocierile.
RML, utilizator