Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Doua magazine online, aceeasi firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Doua magazine online, aceeasi firma

Buna seara, am deschis acum trei luni o firma, neplatitoare de TVA cu magazin exclusiv online. Intrebarea mea este daca deschid un al doilea magazin online, CU ACEEASI ACTIVITATE, al doilea site trebuie declarat ca punct de lucru ? Sau trebuie altceva facut din punct de vedere legal ?

A doua intrebare: Promovarea pe Facebook si Google celui de-al doilea site poate intampina probleme ? De exemplu facebook si google prezinta restrictii pentru a avea doua site-uri cu acelasi domeniu de activitate de pe acelasi cont ?

Multumesc anticipat.
Buna ziua,

Puteti desfasura activitatea de comert online fara obligativitatea deschiderii unui punct de lucru.