Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Constructie casa
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Constructie casa

Buna ziua! Doresc sa ridic o casa in curtea parintilor mei. Momentan exista doua constructii ridicate: o constructie formata din doua dormitoare si o contstructie separata cu bucataria. Casa pe care o ridic doresc sa fie cu etaj, ca suprafata la sol 70mp, ulterior pe celelalte doua sa le daram. Ce anume recomandati pentru constructia acesteia? Solicitarea unei autorizatii de constructie sau de extindere? Este neaparat necesar ca proiectul de constructie sa fie semnat de un arhitect sau se poate desena de mine, eventual scoate la imprimanta un plan pe care il pot regasi pe internet?
mari26, utilizator
Salut, Autorizatie de construire si proiect semnat si autorizat de catre un arhitect....
Spor la construit.