Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Prescriptie
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Prescriptie

Intrerupe sau nu prescriptia o notificare sau plata dupa declararea scadenta a creditului ?
Daca inauntrul celor 3 ani de la data declararii scadentei anticipate a creditului intervine cesiunea se considera intreruperea prescriptiei?
Nu se întrerupe termenul de prescriptie asa.
Contestati daca au trecut 3 ani dar mergeți sa va redacteze avocatul acțiunea si raspunsul la întâmpinare deoarece sunt mai multe aspecte de analizat.
Despre ce suma e vorba?
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
24366 la care se adauga onorariu executor 3086
Daca au început executarea silită în cei 3 ani se întrerupe termenul de prescripție ă executării silite.
Trebuie vazut si calculat exact de avocat ca sa stiti daca are sau nu sens sa faceti contestație la executare.