Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... presedintii si loctiitorii sectiilor de votare
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

presedintii si loctiitorii sectiilor de votare

Buna ziua,

as dori sa stiu care este baza legala pt desemnarea presedintiilor si loctiitoriilor sectiilor de votare? Cine desemneaza persoanele care sa participe la tragere la sorti: primarii, partidele?Ce conditii trebuie sa indeplineasca aceste persoane?
Gasiti raspunsul in Legea nr. 370/20.09.2004, acualizata, pentru alegerea presedintelui Romaniei.