avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 489 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... presedintii si loctiitorii sectiilor de votare
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

presedintii si loctiitorii sectiilor de votare

Buna ziua,

as dori sa stiu care este baza legala pt desemnarea presedintiilor si loctiitoriilor sectiilor de votare? Cine desemneaza persoanele care sa participe la tragere la sorti: primarii, partidele?Ce conditii trebuie sa indeplineasca aceste persoane?
Cel mai recent răspuns: ContSters97923 , utilizator 17:51, 14 Noiembrie 2009
Gasiti raspunsul in Legea nr. 370/20.09.2004, acualizata, pentru alegerea presedintelui Romaniei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Prezenta in birourile electorale de circumscriptie locala 2012 popanca popanca Este obligatoririe prezenta vicepresedintelui BEC? Din ce data se face pontajul pentru presedinte si vicepresedinte? (vezi toată discuția)
Alegeri 2012 - presedinte sectie de votare epopa70 epopa70 As dori sa stiu cum ma pot inscrie pe listele pentru presedinti de sectie votare? Unde se fac inscrierile si cine ma poate informa? (vezi toată discuția)
Cum pot participa in comisiile electorale cornelv cornelv As vrea sa stiu unde scrie cum poate o persoana sa faca parte din personalul aflat in sectiile de votare si cu cat sunt remunerate aceste persoane. Multumesc. (vezi toată discuția)