avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 699 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Buna,am o intrebare..parintii mei au decedat acum 3 ani,atunci am aflat ca avem datorii de 30 de milioane vechi la impozit.Am mai pus cat am putut,aprox 10 milioane vechi,dar suma a ramas tot pe acolo,datorita penalizarilor.Acum am primit o invitatie cum ca sa ne prezentam la primaria respectiva,altfel vom fi executati silit.Nu am facut succesiunea,din lipsa de bani,iar intrebarea mea este daca putem fi executati cumva,iar daca da,in ce mod,ce inseamna asta?din cate am inteles datoriile parintilor le revin mostenitorilor dupa succesiune.multumesc frumos

Alte discuții în legătură

Mostenire cu datorii NicJo NicJo Buna ziua, Parintii mei sunt divortati de peste 30 de ani. Nu am avut absolut nici o legatura cu tatal meu. Nu i-a pasat, nu a platit pensie alimentara, ... (vezi toată discuția)
Va rog mult un sfat,vanzare teren dienusa dienusa suntem 2 frati,parintii decedati,mama decedata ultima,impreuna au cumparat terenuri aprox de 40 ani,nici un teren nu a fost intabulat pe numele lor,provin ... (vezi toată discuția)
Întrebare succesiune Wedinn Wedinn Bună ziua, Am o întrebare referitoare la o succesiune: Dintre 3 frați care aveau o casă, 2 au murit. Din ce am înțeles, dreptul de proprietate asupra ... (vezi toată discuția)