Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Imprumut angajat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Imprumut angajat

In cazul in care doresc sa imprumut un angajat cu o suma de bani mai mare de 10.000 de lei cum e corect sa procedez? Sa fac un contract de imprumut intre SRL si angajat sau un contract intre persoane fizice? Va multumesc!
Suma de catre cine este oferita , de societatea sau de catre dvs.?
Mai exact.. detin un magazin alimentar iar angajata isi cumpara produse, face bonul fiscal iar banii ii pun eu in locul ei. Pastrez bonurile si lunar ii opresc o suma din salariu. Dar in ultimul an a trecut printr-un divort, pierderea unui parinte, de fapt, mai multe probleme si s-a adunat o datorie cam mare. Din acest motiv as vrea sa am o acoperire in cazul in care am vreo surpriza gen demisie.. Multumesc.
Puteti incheia un contract de imprumut la un notar public.