Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Circulatia cu numerele rosii
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Circulatia cu numerele rosii

Daca am cumparat o masina noua si am numere rosii valabile dar am primit numerele negre iar certificatul de inmateiculare urmeaza sa il primesc peste 2 saptamani ,mai pot circula cu numerele rosii sau trebuie da le pun pe cele negre obligatoriu..astept raspuns si cu legea in sensul acesta..multumesc!
Circulati cu numerele provizorii (rosii) pana primiti certificatul de inmatricualare, bineinteles daca numerele provizorii mai sunt valabile. Circulatia cu numere provizorii expirate costituie infractiune.
Bună seara! Am nr roșii valabile până în 01.09.2020. Pe data de 21.08.2020 am planificarea la RAR. În 22.08.2020 vreau să plec în țară, fără să scot numere permanente și actele mașini (talon, civ). Pot avea probleme, sunt contra legi? Mulțumesc!