Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate burlan aerisire centrala
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

burlan aerisire centrala

Buna ziua,vecinul care are peretele casei comun in curtea mea si-a tras burlanul de aerisire al centralei termice fara acordul meu la mine in curte.Este legal?si ce ttrebuie sa fac?multumesc
O intelegere pe cale amiabila ar fi fost de preferat.
In conditiile in care aveti perete comun in curtea dvs. si vecinul si-a pus centrala termica posibil sa nu fi avut o alta solutie pentru a scoate cosul de gaze arse.
Amplasamantul cosului de gaze, la inaltime, deasupra ultimului nivel al casei dvs. pentru disiparea gazelor in atmosfera este o solutie obligatorie.
Va multumesc frumos pt raspunsul dvs profesional!