avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 643 soluții astăzi
Forum AvocatNet Italia Viata in Italia Căsătorie în Italia
Discuție deschisă în Viata in Italia

Căsătorie în Italia

Vreau sa ma casatoresc in Italia cu un cetatean extracomunitar. .doresc sa stiu ce documente am nevoie
Cel mai recent răspuns: Gabriela Monica Ionescu , Consultant fiscal 14:45, 7 Noiembrie 2018
Interesati-va la ambasada (Romaniei sau a statului de provenienta a viitorului sot) unde se va incheia casatoria. Aveti grija sa declarati amandoi casatoria incheiata aici in Italia, in tarile din care proveniti fiecare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Casatorie cu un cetatean britanic si dreptul de sedere ContSters74714 ContSters74714 buna ziua.imi pare rau daca deschid din nou un subiect discutat,dar nu am gasit nimic ce ar putea sa ma lamureasca.logodnicul meu este cetatean britanic si ... (vezi toată discuția)
Casatorie cu un tunisian ContSters112788 ContSters112788 Buna ziua, va rog ajutati ma cu niste rapsunsuri. Vreau sa ma casatoresc cu un cetatean tunisian, el fiind la studii in ucraina si neputand intra in romania, ... (vezi toată discuția)
Schimbarea numelui de familie in italia Mirelar Mirelar Buna! Sunt casatorita de putin timp cu un cetatean italian si la casatoria civila fiecare a ramas cu numele lui de familie . Intrebarea mea este : Ce trebuie ... (vezi toată discuția)