Forum AvocatNet Italia Viata in Italia Căsătorie în Italia
Discuție deschisă în Viata in Italia

Căsătorie în Italia

Vreau sa ma casatoresc in Italia cu un cetatean extracomunitar. .doresc sa stiu ce documente am nevoie
Interesati-va la ambasada (Romaniei sau a statului de provenienta a viitorului sot) unde se va incheia casatoria. Aveti grija sa declarati amandoi casatoria incheiata aici in Italia, in tarile din care proveniti fiecare.