Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Imputernicire/delegatie de a conduce autoturismul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Imputernicire/delegatie de a conduce autoturismul societatii

Buna ziua!
Ma puteti ajuta va rog cu articolul de lege care impune necesitatea unei imputerniciri/delegatii pentru persoana - angajata societatii - care conduce autoturismul proprietatea societatii angajatoare.

Va multumesc!
george-neagu, moderator
Nu trebuie act normativ pentru orice situatie din practica ... cand se preda un bun unui salariat se poate incheia simplu un proces - verbal de primire-primire sau daca nu un contract de comodat, potrivit Codului Civil.

Existenta unui act normatriv inseamna un drept si o obligatie, ceea ce nu este posibil in aceasta situatie .