Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... termen legalizare hotarare indreptare de eroare ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

termen legalizare hotarare indreptare de eroare materiala

.Buna ziua,
in vederea inceperii procedurii de succesiune am avut nevoie de o indreptare de nume pe o decizie emisa de Primaria Municipiului Bucuresti. Avocatul a facut indreptarea dar nu a legalizat hotararea. Deorece notarul solicita o hotarare legalizata m-am prezentat la TMB sectia a 4a civila pentru a o legaliza.Am facut cerere , am platit taxa de timbru - 5 lei si m-au chemat peste 3 saptamani sa ridic hotararea legalizata. Revenind sa ridic actul dupa cele trei saptamani mi s-a spus ca nu se mai poate fiindca trebuia legalizata in 15 zile de la emitere si acestea au trecut. In codul de procedura civila nu am vazut stipulat termenul respectiv. As vrea sa stiu cum pot rezolva aceasta problema.
LDMUNTEANU, utilizator