avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1774 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Prin posta: \"Declaratie fiscala pentru stabilirea ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Prin posta: "Declaratie fiscala pentru stabilirea impozitului pe cladiri"

Buna ziua,

Aveti idee daca "Declaratie fiscala pentru stabilirea impozitului cladiri" se poate trimite prin posta, email sau fax?
Trebuie sa depun o astfel de declaratie pentru o mica schimbare de cote intr-o localitate indepartata.
Mi se pare aiurea sa pierd doua zile pe drum pentru a capata dreptul de a plati niste impozite...

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: mircea10 , utilizator 23:52, 7 Noiembrie 2018
Daca nu puteti depune persoanl declaratia,utilizati varianta de comunicare prin corespondenta postala cu confirmare primire pentru a avea dovada primirii corespondentei
Prin e-mail nu este garantat ca declaratia dv va fi inregistrata si operata pe rolul dv fiscal
Dar aceasta varianta este legala / regulamentara? Cei de acolo imi spun ca trebuie sa vin personal "sa semnez".

ynocentta a scris:

Daca nu puteti depune persoanl declaratia,utilizati varianta de comunicare prin corespondenta postala cu confirmare primire pentru a avea dovada primirii corespondentei
Prin e-mail nu este garantat ca declaratia dv va fi inregistrata si operata pe rolul dv fiscal

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Procura? este valabila daca o trimit pe mail? miki3 miki3 Am facut o procura in strainatate pe care am trimis-o prin posta; am trimis-o recomandat din 17 dec dar n-a ajuns nici pana acum. Ce fac ca am nevoie de ea in ... (vezi toată discuția)
Violarea secretului corespondentei electronice ContSters288105 ContSters288105 Cineva a intrat in cutia postala a unui prieten, dupa care a inceput sa trimita e-mailurile mele la o alta persoana, (am dovada etc.) dupa care a inceput sa-mi ... (vezi toată discuția)
Cerere amanare proces civil georgeeugen georgeeugen O cerere de amanare intr-un proces civil poate fi transmisa prin email? In cazul in care este posibil, care este cadrul legal? (vezi toată discuția)