Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Prin posta: \"Declaratie fiscala pentru stabilirea ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Prin posta: "Declaratie fiscala pentru stabilirea impozitului pe cladiri"

Buna ziua,

Aveti idee daca "Declaratie fiscala pentru stabilirea impozitului cladiri" se poate trimite prin posta, email sau fax?
Trebuie sa depun o astfel de declaratie pentru o mica schimbare de cote intr-o localitate indepartata.
Mi se pare aiurea sa pierd doua zile pe drum pentru a capata dreptul de a plati niste impozite...

Multumesc!
Daca nu puteti depune persoanl declaratia,utilizati varianta de comunicare prin corespondenta postala cu confirmare primire pentru a avea dovada primirii corespondentei
Prin e-mail nu este garantat ca declaratia dv va fi inregistrata si operata pe rolul dv fiscal
Dar aceasta varianta este legala / regulamentara? Cei de acolo imi spun ca trebuie sa vin personal "sa semnez".

ynocentta a scris:

Daca nu puteti depune persoanl declaratia,utilizati varianta de comunicare prin corespondenta postala cu confirmare primire pentru a avea dovada primirii corespondentei
Prin e-mail nu este garantat ca declaratia dv va fi inregistrata si operata pe rolul dv fiscal